.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار تخلفات
 • کد خبر: 354a272
 • شکارچی غیرمجاز یک راس مرال در مینودشت گلستان دستگیر شد
  مدیر کل حفاظت  حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت : در بازرسی مامورین یگان حفاظت محیط زیست استان از سکونتگاه یکی از روستاییان مینودشت مقادیری گوشت یک راس مرال کشف و در این ارتباط یک نفر دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد.
 • 1397/11/24 چهارشنبه2019-02-13T22:33:04+03:30.
 • به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، امیر عبدوس گفت: براساس گزارش واصله ازسوی  یکی از علاقه مندان به حیات وحش ؛ مبنی بر وقوع یک فقره شکار غیر مجاز یک راس مرال؛  بررسیهاي ميداني از طریق مامورین یگان حفاظت محیط زیست مینودشت در دستور کار قرار گرفت.
  وی ادامه داد؛ پس از  اطمینان صحت گزارش و تحصیل اذن قضایی مبنی بر  بازرسی از سکونتگاه شکارچی غیر مجاز ؛ تفتیش و بازرسی از محل اجرا و محیطبانان موفق به کشف گوشت مرال از منزل فرد متخلف شدند 
  امیر عبدوس ادامه داد ؛ اجزای لاشه مکشوفه در محل صورتجلسه و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد .
  وی اضافه کرد ؛ از ابتدای سال 97 تاکنون  امروز تعداد 12 مورد بازرسی موفق از مخفیگاه و سکونتگاه شکارچیان غیر مجاز در استان انجام شده است که مامورین در 5 نوبت موفق به کشف اجزای لاشه مرال شده و 5 فقره  اجزاء تاکسیدرمی مرال شده اند. به گفته عبدوس همچنین دو قطعه جمجمه متعلق به مرال و دو جمجمه متعلق به شوکا نیز در این بازرسيها بدست آمده است .
  در همین پیوند مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت : طبق قانون ؛ حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی تلقی می شود و جای تقدیر است که علاقمندان به طبیعت و حیات وحش و ساکنان حاشیه زیستگاه های استان همچون گذشته در امر حفاظت از این میراث های طبیعی ارزشمند محیط بانان را یاری می کنند .
  امیر عبدوس اظهارداشت : شهروندان و علاقمندان به حیات وحش می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی ، مراتب را از طریق تلفن شبانه روزی 1540 به ماموران یگان حفاظت از محیط زیست استان اطلاع دهند .
  به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ، مرال از گونه پستانداران حمایت شده جنگل های شمال کشور محسوب می شود که بهاء آن از لحاظ مطالبه ضرر و زیان 350میلیون ریال تعیین و حسب قوانین شکار و صید از نظر مجازات کیفری نیز سه ماه تا سه سال حبس برای متخلفان منظور می گردد.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ