.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 719b062
 • حضور محیط‌بانان گلستان در امداد رسانی به مناطق سیل زده
 • 1398/1/6 سه‌شنبه2019-03-26T23:05:15+04:30.
 • سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان از آماده باش کامل ادارت محیط زیست استان و امداد رسانی در مناطق سیل زده خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، محمدرضا کنعانی سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان در چهارمین روز از فروردین 1398 ضمن حضور در شهرستان گمیشان و شرکت در ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: محیط‌بانان به همراه حدود ١٠٠ نفر از جوامع محلی نسبت به بازگشايي 25 نقطه از كانال معروف به خزر باهدف هدايت آب از بخش جنوبي تالاب گميشان به بخش شمالي و دريا جهت جلوگيري از سرریز شدن احتمالی آب تالاب اقدام کردند.
  وی همچنین از آماده‌باش کامل نیروهای اجرایی محیط زیست در استان گلستان و شهرستان‌های سیل‌زده خبر داد و افزود: مسئولین و محیط‌بانان ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها در تمام نقاط استان گلستان ضمن آماده‌باش کامل، با كليه امكانات لجستيكي در حال خدمت رسانی به سیل‌زدگان استان هستند.
  یادآور می‌شود، تالاب بین‌المللی گمیشان با ۲۰ هزار هکتار مساحت، تالاب ساحلی دریایی بوده که بخش عمده‌ای از آب آن از دریا و بخش محدودی از خشکی تأمین می‌شود. پنج کانال از جنوب به شمال آب را از خشکی به تالاب هدایت می‌کنند و کانال معروف به خزر تنها کانالی است که از وسط این تالاب عبور کرده و به دریا می‌رسد و تالاب گمیشان را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم نموده و به منظور دسترسی قایق‌های موتوری صيادان، یگان حفاظت شیلات، دریابانی و محیط زيست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ