.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 20bde7f
 • تخلف‌ها و دست‌اندازی به مناطق حفاظتی کاهش یافت
  فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به افزایش هفت درصدی دستگیری متخلفان گفت: در مناطق چهارگانه کشور، حفاظت و نظارت به صورت هوشمند انجام می‌شود.
 • 1397/12/23 پنجشنبه2019-03-14T21:43:07+03:30.
 • به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سرهنگ جمشید محبت‌خانی ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید سازمان حفاظت محیط زیست استان گلستان اظهارداشت: زمانی می‌توانیم در حفاظت ازمحیط زیست موفق باشیم که بتوانیم مشارکت شهروندان به ویژه جوامع محلی را جلب کنیم. برای حفظ تنوع زیستی کشور همه مردم ایران باید یک محیط بان باشند.

  وی با اشاره به افزایش هفت درصدی دستگیری متخلفان در مناطق حفاظتی چهارگانه کشور در سالجاری افزود: با تلاش‌هایی که صورت گرفت توانستیم میزان تخلف‌ها و دست‌اندازی افراد سودجو به محیط زیست به ویژه در مناطق چهارگانه را کاهش دهیم.

  فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی از محیط‌بانان افزایش یافته است، گفت: در مناطق چهارگانه کشور، حفاظت و نظارت به صورت هوشمند انجام می‌شود. با هوشمندسازی نظارت‌ها بر محیط زیست شاهد کاهش کاهش درگیری محیط بانان با متخلفان، کاهش تلفات و جان باختن محیط بانان و متخلفان خواهیم بود.

  وی افزود: در سال‌های اخیر 138 محیط بان در راه حفاظت از محیط زیست و درگیری با متخلفان و شکارچیان غیرمجاز به شهادت رسیده‌اند.

  محبت‌خانی بر آموزش به شهروندان به ویژه دانش‌آموزان برای گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست تأکید کرد و بیان داشت: طرح « یک ساعت با محیط‌بان» در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این طرح محیط بانان در مدارس حضور پیدا می‌کنند و آموزش‌به دانش‌آموزان در این موضوعات 134 درصد رشد نسبت به سال گذشته دارد.

  در پایان این مراسم کنعانی‌زادگان به عنوان مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان معرفی و از زحمات امیرعبدوس نیز قدردانی شد. عبدوس نیز به عنوان مدیرکل جدید محیط زیست استان سمنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ