.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 26f0c5d
 • روحانی:
  مقررات محیط زیست در طرح آشوراده رعایت می‌شود
  رویا گردشگری در تنها جزیره ایرانی دریای خزر
 • 1397/12/19 يكشنبه2019-03-10T16:08:18+03:30.
 • رئیس جمهوری گفت: اجرا طرح گردشگری در جزیره آشوراده مورد موافقت دولت قرار گرفت و اجرایی می‌شود.

  اسکان نيوز: رئیس جمهوری که به همراه وزرا و رئیس سازمان میراث فرهنگی به استان گلستان سفر کرده، عصر امروز در آئین افتتاحیه طرح‌های زیربنایی و اقتصادی استان گلستان به اجرا طرح گردشگری در جزیره آشوراده نیز اشاره کرد و گفت: با سخت‌گیری زیست محیطی در این بخش مخالف نیستیم اما بر رعایت قواعد مرتبط با حفظ طبیعت اصرار داریم.

  حسن روحانی درباره موافقت با این طرح نیز گفت: اجرای طرح گردشگری در جزیره آشوراده مورد موافقت دولت قرار گرفت و بر اساس آن مقرر شد پروژه‌های گردشگری در چهارچوب مقررات زیست محیطی در این جزیره اجرا شود.

  دولت حسن روحانی در حالی بابت اجرای این طرح با انتقاد فعالان و کارشناسان محیط زیست روبرو است که این طرح پنهانی و بی‌سر و صدا اجرایی شده است. رئیس جمهر معتقد است تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند  منجر به رونق اقتصاد و گردشگری گلستان شود.

  طرح گردشگری جزیره آشوراده از زمان روی کار آمدن حسن روحانی به طور جدی در حال پیگیری است با این وجود در دولت نخست او با مقاومت سازمان محیط زیست روبرو بود و برخی از فعالان محیط زیست نیز ستاد نجات آشوراده را راه‌اندازی کرده بودند. با این وجود در دولت دوم حسن روحانی و تغییر در مدیریت سازمان محیط زیست موافقت با اجرا این طرح گردشگری نیز اعلام شد و تا کلنگ آن در سکوت خبری به زمین خورد. منابع محلی استان گلستان همواره از فشارهای برخی ذی‌نفعان استانی در تاکید بر اجرایی این پروژه نگران بودند. فعالان محیط زیست معتقدند که رویکرد سازه‌محوری در اجرا طرح گردشگری آشوراده می‌تواند منجر به آسیب رساندن به محیط زیست بکر این منطقه شود.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ