.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: c211c49
 • اجرای طرح گردشگری در آشوراده منع قانونی ندارد
  مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با تأکید براینکه اجرای طرح گردشگری آشوراده متوقف نشده است و هیچ منع قانونی هم ندارد، گفت: حدود یک میلیارد تومان از اعتبارات حوزه گردشگری استان برای ایجاد زیرساخت در آشوراده هزینه شده است.
 • 1398/5/3 پنجشنبه2019-07-25T08:01:32+04:30.
 • به گزارش تسنیم ازگرگان / محمدرضا کنعانی در گفت‌ و گو با خبرنگار تسنیم در گرگان با بیان اینکه محیط زیست به توسعه پایدار استان کمک خواهد کرد، اظهارداشت: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، نمی‌خواهیم رویکرد ما در محیط زیست مانعی برای توسعه باشد. هنر ما این است که با رعایت الزامات و ملاحظات زیست محیطی توسعه پایدار استان را راهبری کنیم.

  وی یکی از محورهای توسعه پایدار را در استان احیای ظرفیت‌های گردشگری جزیره آشوراده و خلیج گرگان عنوان کرد و افزود: برای حل مسائل و موانعی که در این مناطق وجود دارد برای نخستین بار شورای هماهنگی آشوراده و خلیج گرگان را راه‌اندازی کردیم. تلاش ما این است تا مطالبه مردم برای احیای این مناطق و مشارکت آنان در این امر محقق شود.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نخستین گام برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری سواحل استان و آشوراده را حل مشکلات مربوط به نصب اسکله شناور در بندرترکمن بیان کرد و گفت: این اسکله برای نصب در ساحل بندرترکمن خریداری شده بود اما به دلیل برخی مخالفت‌ها این کار متوقف شد. پیگیری‌هایی با محیط زیست مازندران داشتیم و در نهایت مجوز استقرار و نصب اسکله شناور را در بندرترکمن گرفتیم.

  وی ادامه داد: پس از یک دهه پیگیری مرز پناهگاه حیات وحش میانکاله در بندرترکمن تعیین شد و در محدوده بندرگز هم این اتفاق رخ خواهد داد.

  کنعانی با تأکید براینکه اجرای طرح گردشگری آشوراده متوقف نشده است و هیچ منع قانونی هم ندارد، افزود: محیط زیست با اجرای طرح طبیعت‌گردی در 22 هکتار از اراضی جزیره آشوراده موافقت کرده و مجوزهای لازم نیز صادر شد. همچنین حدود یک میلیارد تومان از اعتبارات حوزه گردشگری استان برای ایجاد زیرساخت در آشوراده هزینه شده است.

  وی به پرونده‌هایی که با محوریت آشوراده در محاکم قضایی در جریان است، اشاره کرد و گفت: جاده‌ای که به طول 600 متر در بندرترکمن ساخته شد خارج از طرح مصوب و در حریم و محدوده تالاب بین‌المللی بود که با شکایت محیط زیست مازندران و دستور آقای کلانتری طرح متوقف و پرونده به بازپرس استان ارجاع داده شد. علاوه براین ستاد مردمی نجات آشوراده ( سمنا) نیز درخصوص اجرای طرح طبیعت‌گردی در این جزیره شکایتی از عیسی کلانتری و مدیرکل پیشین محیط زیست استان گلستان مطرح کرد که این پرونده برای رسیدگی به تهران ارجاع شد.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ