محیط زیست در رسانه ها

مدیرکل محیط زیست گلستان: امسال با بحران حریق مواجه می‌شویم مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: به دنبال تهیه طرح جامع پیشگیری و اطفای حریق برای مناطق تحت مدیریت هستیم که نیازمند تخصیص اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدرضا کنعانی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه پیشگیری و اطفای حریق استان اظهارداشت: با توجه به شرایط موجود، گرمای هوا و کاهش بارش‌ها به شدت نگران وقوع حریق در عرصه‌های تحت حفاظت هستیم.

وی افزود: به طور قطع امسال با بحران حریق مواجه خواهیم بود برای همین باید از حالا اقدامات پیشگیرانه را انجام داد و از ظرفیت سایر دستگاه‌ها نیز استفاده کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: از ظرفیت برنامه ششم توسعه برای تهیه طرح جامع پیشگیری و اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت باید استفاده کنیم. ما در استان به دنبال تهیه این طرح هستیم اما این کار نیازمند تأمین اعتبار است.
 

وی بیان داشت: اطفای حریق نیازمند ابزار و افراد آموزش دیده است و تجربه هم نشان داده طولانی‌ترین حریق‌ها را در پارک ملی گلستان داشتیم و باید فکری برای این موضوع کرد.

کنعانی گفت: برای پارک ملی گلستان در بودجه سال گذشته و امسال ردیف اعتباری مستقل در نظر گرفتیم و اعتباراتی هم از سطح ملی پیگیری کردیم اما جبران عقب‌افتادگی‌ها نیازمند زمان و تأمین اعتبارات است.

وی با بیان اینکه محیط زیست در برخی مناطق حفاظت شده امکاناتی برای اطفای حریق ندارد، گفت: در گالیکش و کلاله که جزو نقاط پرریسک است و مناطق حفاظت شده لوه و زاو را در آنجاها داریم اما فاقد امکانات لازم برای مقابله با حریق هستیم.

منبع: / خبرگزرای تسنیم
https://tn.ai/2278669
بيشتر