محیط زیست در رسانه ها

با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال ورود به پارک ملی گلستان و مناطق حفاظتی استان ممنوع شد بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و با هدف قطع زنجیره انتقال این ویروس، ورود به پارک ملی گلستان و مناطق 4 گانه حفاظتی استان تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شد.

با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال

ورود به پارک ملی گلستان و مناطق حفاظتی استان ممنوع شد.

به گزارش اسکان نيوز، محمدرضا کنعانی مدیرکل حفاظت محیط زیست درباره این تصمیم به اسکان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان گلستان و با هماهنگی استاندار محترم، هرگونه حضور و تجمع گردشگران در مناطق تحت مدیریت استان ممنوع است؛ این تصمیم به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاه‌های موجود در این مناطق و قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس کرونا مصوب و از روز جمعه هشتم فروردین ماه در استان با همکاری سایر دستگاه های نظارتی اجرایی شده است.

او گفت: بر اساس مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، ورود بازدید کنندگان و گردشگران به تمام مناطق تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان تا بهبود شرایط کنونی کاملا ممنوع بوده و از تردد همگان در این مناطق ممانعت به عمل خواهد آمد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به تنوع و تعدد مناطق تحت مدیریت در گلستان مانند پارک ملی گلستان، مناطق حفاظت شده، تالاب های بین المللی و دیگر نقاط ارزشمند طبیعی که همه ساله با آغاز فصل بهار و نزدیکی روز طبیعت، شاهد حضور گسترده بازدیدکننده و گردشگر اعم از ایرانی و خارجی هستند گفت که به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاه‌های موجود در این مناطق و قطع زنجیره انتقال و شیوع ویروس کرونا، مصوبه ممنوعیت ورود به مناطق چهارگانه استان، از روز جمعه هشتم فروردین ماه با همکاری سایر دستگاه های نظارتی اجرایی شده است.

کنعانی با تاکید بر آمادگی نیروهای اجرایی حفاظت محیط زیست استان جهت جلوگیری از ورود گردشگران به مناطق تحت مدیریت و تالاب های بین المللی سراسر استان، خواستار همکاری تمامی شهروندان و عدم مراجعه به این مناطق جهت کاهش تجمع و کمک به ریشه کنی بیماری کویید 19 شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با اشاره به نزدیک شدن 13 فروردین و روز طبیعت از تمامی شهروندان تقاضا کرد به منظور حفظ سلامت خود و اعضای خانواده، روز طبیعت امسال را در خانه و درکنار خانواده خود بگذرانند و با ماندن در خانه برای قطع زنجیره ابتلا به ویروس کرونا کمک کنند.
او با تقدیر از تلاش های بی شائبه و شبانه روزی پزشکان، کادر درمانی و اعضای ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا در گلستان، از آمادگی کارکنان حفاظت محیط زیست گلستان جهت همکاری با مدافعان سلامت تا ریشه کنی کامل این بیماری و عادی شدن شرایط، خبر داد.
منبع: اسکان نیوز
http://www.eskannews.com/news/26533
بيشتر