محیط زیست در رسانه ها

سند سجلی محیط‌بان شهید «‌باشقره» رونمایی شد‌ سند سجلی شهید محیط‌بان «تاج‌محمد باشقره» با حضور مشاور امور ایثارگران ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان استانی رونمایی شد.

به گزارش گلستان پرس به نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ظهر امروز در نخستین سالگرد شهادت محیط‌بان «تاج‌محمد باشقره» از سند سجلی این شهید 41 ساله ترکمن اهل استان گلستان، با حضور مشاور امور ایثارگران ریاست جمهوری و مسئولان استانی رونمایی شد.
شهید باشقره پس از  15 سال خدمت در عرصه حفاظت از محیط‌زیست، در ساعت 3:30 بامداد 25 مهر ماه سال گذشته در درگیری با هشت شکارچی غیرمجاز در منطقه تحت حفظ «سولگرد» به ضرب گلوله به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
یکی از فعالان محیط زیست دراین مراسم ضمن گرامیداشت یاد و نام شهید باشقره، اظهار داشت: شهید باشقره به قدری به حفاظت از محیط‌زیست ایمان داشت و به طبیعت و حیات‌وحش عشق می‌ورزید که حتی واژه علف هرز را غلط می‌دانست و به همکاران محیط‌بان گوشزد می‌کرد که هیچ گیاهی و هیچ آفرینشی در طبیعت، هرز و بیهوده نیست. تمامی مخلوقات به چرخه زندگی انسان‌ها کمک می کنند و حفاظت از این چرخه و طبیعت، در واقع حفاظت از حیات انسان‌ها است.
شهید باشقره به عنوان یکصد و بیست و سومین محیط‌بان شهید کشور و دومین محیط‌بان شهید استان گلستان پس از سال‌ها خدمت در محیطزیست استان، اکنون در آرامستان روستای کوچک خرطوم از توابع شهرستان گنبدکاووس آرمیده است.

منبع: گرگان پرس
بيشتر