محیط زیست در رسانه ها

30هزار اسلحه مجاز در گلستان وجود دارد/ مدیرکل محیط زیست استان گلستان از وجود 30 هزار قبضه اسلحه مجاز شکاری در استان خبر داد.

به گزارش فارس از گرگان/ محمدرضا کنعانی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: در حال حاضر 30 هزار قبضه اسلحه شکاری مجاز برای شکارچیان در استان گلستان وجود دارد.

وی با گلایه از کمبود نیروی محیط‌بان در گلستان تصریح کرد: تعداد 110 محیط‌بان‌ در محیط‌زیست استان فعالیت می‌کنند که این تعداد حدود یک‌چهارم افرادی است که در قانون پیش‌بینی شده است.

8 محیط‌بان در علی‌آبادکتول فعالیت می‌کنند/ 30 هزار اسلحه مجاز در استان گلستان وجود دارد

مدیرکل محیط زیست استان گلستان ابراز کرد: بر اساس قانون باید در شهرستان علی‌آبادکتول تعداد 30 محیط‌بان داشته باشیم ولی درحال حاضر با هشت محیط‌بان از محیط‌زیست این شهرستان محافظت می‌کنیم.

کنعانی خاطرنشان کرد: به ازای هر 18 هزار هکتار از مساحت استان گلستان یک محیط‌بان از آن محافظت می‌کند این درمقابل آمار اسلحه مجازی که در استان است رقم بسیار ناچیز است.

وی با بیان اینکه تعداد 30 هزار اسلحه مجاز در استان گلستان وجود دارد، اظهار کرد: به ازای هر 50 هکتار الی 60 هکتار از مساحت استان گلستان یک اسلحه و شکارچی مجاز داریم و این درحالی است که عمده کشفیات محیط‌زیست در قالب کشفیات غیرمجاز است و آمار درستی از تعداد شکارچیان و اسلحه غیرمجاز در دست نداریم.

سه شکارچی غیرمجاز در علی‌آبادکتول دستگیر شدند/ کشف لاشه سه بز وحشی در جنگل علی‌آبادکتول

مدیرکل محیط زیست استان گلستان درخصوص دستگیر شکارچیان غیرمجاز در جنگل علی‌آبادکتول اذعان کرد: در روز پنج‌شبنه هفته گذشته تعدادی شکارچی برای شکار کردن با اسلحه غیرمجاز وارد جنگل‌های شهرستان علی‌آبادکتول شدند و نیروهای محیط زیست بعد از چند ساعت پیگیری توانستند سه شکارچی غیرمجاز را دستگیر کنند.

کنعانی خاطرنشان کرد: محیط‌بانان توانستند یک اسلحه گوله‌زنی غیرمجاز همراه با سه بز وحشی که توسط شکارچیان غیرمجاز در جنگل‌های شهرستان علی‌آبادکتول شکار شده بود را ضبط کنند.

وی ادامه داد: پرونده این شکارچیان به مقام قضایی استان گلستان ارجاع داده شده است تا پیگیری‌های لازم برای این افراد صورت گیرد.

منبع: فارس
http://fna.ir/dcjlr5
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر