اخبار برگزیده

برگزاری اولین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان در سال 1400 با حضور دکتر کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست

برگزاری اولین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان در سال 1400 با حضور دکتر کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست

اولین جلسه شورای راهبری ذخیرگاه زیست کره پارک ملی گلستان با حضور ریاست سازمان حفاظت محیط زیست ، استاندار گلستان، نماینده شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی و مدیران کل حفاظت محیط زیست استانهای گلستان و خراسان شمالی ، و همچنین نماینده سمن ها و جوامع محلی در پارک ملی گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان روز دو شنبه 21  تیرماه 1400،  اولین جلسه  شورای راهبری ذخیرگاه زیست کره پارک ملی گلستان  با حضور دکترکلانتری، معاون رییس جمهور و رییس  سازمان حفاظت محیط زیست ، استاندار گلستان ،  نماینده شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی ، معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی و مدیران کل حفاظت محیط زیست استانهای گلستان و خراسان شمالی ،  و همچنین نماینده سمن ها و جوامع محلی در پارک ملی گلستان برگزار شد
دکتر کلانتری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست  گفت : حفظ و صیانت از پارک‌ها و عرصه‌های طبیعی حفاظت شده کشور  مهم و ضروری است و این اقدام در راستای نگهداری از منابع ژنتیکی عرصه‌های زیستی و انتقال آن به نسل های‌ آینده است.
وی  افزود: محیط زیست محدودیت‌های منابع مالی  داردکه سهم آندر حال حاضر دو هزارم بودجه کل کشور است و محیط‌بان به تنهایی قادر به حفاظت از این عرصه‌ها و منابع ژنتیکی آن نیستند و لذا استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای صیانت از عرصه‌های طبیعی حفاظت شده کشوضروری است.
دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان بر لزوم تشکیل  مرکز تحقیقات و پژوهش در این عرصه طبیعی حفاظت شده تاکید نمود و گفت: پارک ملی گلستان و حساسیت‌های منطقه‌ای، ملی و بین المللی است که این اهمیت و حساسیت‌ها سبب شده تا پارک ملی گلستان باوجود برخی دست‌اندازی‌ها به عرصه آن اما همچنان باقی بماند.
ایشان تاکید نمود در  سنوات اخیر استانداری گلستان با مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نیروهای یگان حفاظت و نیروهای مردمی  ضمن فراهم نمودن  تجهیزات اطفای حریق برای روستاهای حاشیه پارک در هنگام وقوع حریق در کوتاهترین زمان نسبت به اطفای آن اقدام شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان  گفت : ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار در قانون بودجه امسال برای پارک ملی گلستان  پیش بینی شده است.خبر داد. این بودجه   پس از تخصیص با نظر شورای راهبردی، کمیته فنی و مدیریت مجموعه این پارک صرف طرح‌ها و پروژه‌های پیش بینی شده خواهد شد.
کنعانی از پیگیری صدور سند مالکیت برای تمامی عرصه‌های پارک ملی گلستان خبر داد و اظهار داشت: پارک مالی گلستان ۱۵۹ پلاک ثبتی در استانهای  گلستان، خراسان شمالی و سمنان دارد که برای  ۹ هزار و ۵۰۰ هکتار سند مالکیت صادر شده و ۱۱ هزار هکتار دیگر نیز در مرحله صدور است.
در این جلسه ضمن بررسی مصوبات برنامه های سال  98 و 99 ،  برنامه های سال 1400 مورد بحث و تبادل نظر و تصویب گردید . همچنین پس از پایان جلسه ، اعضای شورا  از مناطق پارک ملی گلستان بازدید نمودند.
عكس های مرتبط :

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر