اخبار برگزیده

.

نظارت مستمر بر فرايند جمع آوری و دفع پسماند مراكز درمانی استان گلستان

مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان از نظارت مستمر بر فرايند جمع آوری و دفع بهداشتی پسماند مراكز درمانی استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست محمدرضا کنعانی مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان ضمن عرض تبریک سال نو اعلام کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا و كارگروه مديريت پسماند استان گلستان به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش بیماری ناشی از انتشار ويروس كرونا، نظارت بر جمع آوری پسماند از مراكز درمانی، بی خطرسازی و دفن بهداشتی در مراكز مجاز استان به صورت مستمر و در ايام تعطيلات نوروز در حال انجام است.

دکتر کنعانی در این باره گفت: پسماند مراكز درمانی استان پس از بی خطرسازی با ماشين آلات مكانيزه به مركز دفن پسماند پزشكی استان منتقل و به صورت بهداشتی عملیات دفن انجام می شود.

او همچنین افزود: عمليات خاك دهی و آهك پاشی به صورت روزانه در مركز دفن پسماند پزشكی استان صورت می پذيرد و سم پاشی این مراکز با بهره گيری از پهپاد نيز صورت پذيرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان از شهروندان تقاضا كرد با هدف جلوگيری از انتشار ويروس کرونا، دستكش و ماسك های استفاده شده را در محيط زيست رها نكنند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر