اخبار برگزیده

انجام برنامه پایش مستمر زیستگاه های آبی شهرستان گرگان

برنامه پایش مستمر و مشترک زیستگاه های آبی شهرستان گرگان با حضور کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان و کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان گلستان انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، به منظور پایش و بررسی وضعیت آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برنامه پایش مشترک زیستگاه های آبی شهرستان گرگان با حضور کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان و کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان گلستان در سطح تالاب ها و آببندان های شهرستان های گرگان و آق قلا به صورت مستمر انجام می شود.

طی پایش های مشترک انجام شده تاکنون مورد مشکوک و موارد مشابه ای از پرندگان مشکوک به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حوزه شهرستان های گرگان و آق قلا مشاهده نشده است.

برای مقابله با بیماری مشترک بین انسان و پرندگان در فصل مهاجرت پرندگان به ویژه بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تدابیر حفاظتی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور صورت گرفته و همچنین در این راستا برای انجام اقدامات پیشگیرانه دوره های آموزشی با همکاری ادارات  دامپزشکی شهرستانهای استان برگزار شده است.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان از کلیه دوستداران و علاقه مندان محیط زیست تقاضا دارد با توجه به شروع فصل شکار پرندگان وحشی در صورت مشاهده هرگونه تلفات و آثار بیماری در پرندگان وحشی مراتب را در اسرع وقت با سامانه ارتباطی ۱۵۴۰ به اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان اطلاع رسانی کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر