اخبار برگزیده

مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت محیط بان شهید تاج محمد باشقره برگزار شد

مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت محیط بان شهید تاج محمد باشقره با حضورمشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران، مسئول امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولان استانی، تشکل های مردم نهاد و اصحاب رسانه صبح روز پنج شنبه 9 آبان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، مراسم گرامیداشت اولین سالگرد شهادت محیط بان شهید تاج محمد باشقره صبح روز پنج شنبه 9 آبان  با حضور مشاوررئیس جمهوردر امور ایثارگران، مسئول امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولان استانی، تشکل های مردم نهاد و اصحاب رسانه در محل سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان برگزار شد.

مشاوررئیس جمهوردر امور ایثارگران در این مراسم با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست وظیفه دینی و اسلامی مااست افزود: ما باید با انجام کار فرهنگی جامعه را نسبت به اهمیت حیات وحش و محیط زیست آگاه کنیم.

حجت الاسلام ولی زاده افزود : در کشور 300 محیط بان جانباز و 140 شهید محیط بان داریم در فقه برخی حکم شهادت و برخی هم اجر شهادت دارند. 140 شهید محیط‌بان کشور نیز همگی از اجر شهید برخوردار هستند زیرا در دفاع از عوامل حیات انسانی جان خود را از دست دادند.

ولی‌زاده گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان در شورای نگهبان در دست بررسی است و امیدواریم به‌زودی پس از تصویب نهایی اجرایی شود.

وی با اشاره به ناامنی‌های به وجود آمده به دست استکبار جهانی و صهیونیست غاصب در منطقه، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی با همین روحیه ایثار و شهادت دشمن را هزار کیلومتر آن طرف مرزها از درون خفه کرد و اگر انجسام ملی ما از درون حفظ شود هیچگاه دشمن به مقاصد خود در این ناامنی‌ها دست پیدا نمی‌کند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با مبارزه با داعش اقتدار نظام را به نمایش گذاشت، تأکید کرد: آمریکا به اعتراف خودش داعش را ایجاد کرد اما با اراده خدا از همین ناحیه ضربه خورد، استکبار وقتی دید حریف شهدای ما در بیرون از مرزها نمی‌شود به دنبال ضربه زدن به مشروعیت و کارآمدی نظام در داخل کشور است.

ولی‌زاده متذکر شد: القای ناکارآمدی نظام، فریب دشمن است و هر که بر آتش این فتنه بیفزاید به خون شهدا خیانت کرده است. در کارآمدی نظام همین بس که در این فشار اقتصادی و تحریم‌های گوناگون، هم در تولید گاز در میدان مشترک با عمان و هم نفت در میدان مشترک با عراق افزایش داشته و کشور در امنیت کامل سرپای خود ایستاده است.

‌ولی‌زاده ابراز کرد: برخی با نزدیک شدن انتخابات مجلس فکر می‌کنند با تخریب نظام می‌توانند سرکار بیایند و ‌برای خود رای جمع کنند اما حقیقت این است که ایران اسلامی به برکت خون شهدا کارآمدترین نظام است و نباید برای بازی‌های انتخاباتی، اعتماد مردم به نظام و مسئولان را خدشه‌دار کرد.

درادامه این مراسم از سند سجلی محیط بان شهید تاج محمد باشقره رونمایی شد.

شهید باشقره در سن 41 سالگی پس از  15 سال خدمت در عرصه حفاظت از محیط‌زیست گلستان، در ساعت 3:30 بامداد 25 مهر ماه سال گذشته در درگیری با هشت شکارچی غیرمجاز در منطقه سولگرد پارک ملی گلستان به ضرب گلوله اسلحه شکاری به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید باشقره اولین محیط بان شهیداستان گلستان و یکصد و بیست و سومین محیط‌بان شهید کشور در عرصه حفاظت از محیط زیست کشور عزیزمان ایران  است.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر