اجرای برنامه های پیشگیری از گرد و غبار در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان

اجرای برنامه های پیشگیری از گرد و غبار در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان از بررسی اجرای برنامه‌های پیشگیری از گرد و غبار در ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی استان گلستان در کارگروه امور زیربنایی ،توسعه روستایی شهری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان،جلسه کارگروه امور زیربنایی ،توسعه، روستایی، عشایری، شهری محیط زیست با حضور استاندار با رویکرد ارائه مطالعات در خصوص منشا یابی پديده گرد و غبار و ارائه برنامه مقابله با آن برگزار شد. 
محمدرضا کنعانی مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در رابطه با مباحث مطرح ‌شده در این جلسه گفت: در این جلسه در رابطه با کانون های داخلی گرد و غبار صحبت شد که 10درصد مساحت استان را در سه شهرستان گمیشان، آق قلا و گنبدکاووس شامل می شود. 
وی افزود: صحرای قره قوم در کشور ترکمنستان با مساحت 54برابر استان گلستان کانون خارجی گرد و غبار شناسایی شده است.
کنعانی ادامه داد: برنامه دستگاه های اجرایی که برای مقابله با این موضوع در شهریور ماه مصوب شده بود بر اساس آیین نامه اجرایی باید در کارگروه زیر بنایی پیگیری شود تا دستگاه ها تکالیف خود را انجام دهند. 
وی گفت: در این جلسه برنامه و مطالعات مجدد تبیین شد و در نهایت دستگاه هایی مانند جهادکشاورزی و منابع طبیعی که نقش عمده ای را در سطح 200 هزار هکتار از مساحت استان که درگیر پدیده گرد و غبار و فرسایش بادی دارند، گزارش اقدامات خود را ارائه دادند. 
کنعانی گفت: در نهایت با دستور استاندار مقرر شد اجرای برنامه ها در این 200 هزار هکتار با اولویت 3 هزارهکتاری که شدت غبار ریزی بیشتری دارد اجرا شود و هر کاری که انجام می شود ارائه گزارش آن توسط دستگاه های زیربط در کارگروه زیربنایی انجام شود.
عكس های مرتبط :

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر