اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دانشگاه گنبدکاووس تفاهم نامه مشترک همکاری امضا کردند.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان و دانشگاه گنبدکاووس تفاهم نامه مشترک همکاری امضا کردند.

دکتر محمد رضا کنعانی مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان از انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه گنبدکاووس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان روز چهار شنبه 28  آبان ماه 99   با حضور دکتر محمد رضا کنعانی مدیر کل حفاظت محیط زیست گلستان و دکتر ابوالفضل طهماسبی رییس دانشگاه گنبدکاووس تفاهم نامه همکاری فرهنگی ،  علمی و پژوهشی منعقد شد.
دکتر ابوالفضل طهماسبی در مراسم امضاء تفاهم نامه ضمن تقدیر از این اقدام مبارک گفت: ایجاد زمینه‌هایی برای اجرای دوره فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی، جهت‌دهی به پایان‌نامه‌های دانشجویی درمقاطع تحصیلات تکمیلی و هدایت آن‌ها برای حل مشکلات اجرایی سازمان محیط زیست، اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک مورد نیاز اداره کل حفاظت محیط زیست استان، برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، امکان استفاده مشترک از امکانات و تجهیزات موجود در دانشگاه و اداره کل حفاظت محیط زیست استان را از مهم‌ترین محورهای مورد بحث در این جلسه مشترک تفاهم نامه دانست؛ و ابراز امیداواری کرد که گسترش همکاری‌های مشترک  با انعقاد تفاهم نامه در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی بتواند موجبات پیشرفت و خیر و برکت را برای دو مجموعه به ارمغان آورد و مردم منطقه از مزایای  این همکاری مشترک  بهره لازم ببرند.
دانشگاه گنبد کاووس دارای ظرفیت ها و پشتوانه های علمی و پژوهشی متعددی است که با امضاء این تفاهم نامه می توان از این ظرفیت ها بنحو مطلوبی در راستای ارتقاء سطح علمی و پژوهشی استان در راستای حفاظت از محیط زیست استفاده نمود. 
دکتر محمد رضا کنعانی همچنین  در مراسم امضاء این تفاهم نامه گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه را ایجاد  بستر لازم برای توسعه همکاری های علمی، پژوهشی و فرهنگی و خدماتی  فی مابین و آشنایی بیشتر با دانش و علوم به روز به منظور شناخت و پاسخگویی به نیازهای متقابل هر دو دستگاه و نهاد عنوان کرد.
کنعانی افزود: برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی  و علمی تخصصی، برگزاری دوره ها و سمینارها علمی مشترک، برگزاری اردوها و بازدید های علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری ، برگزاری نشست ها و نمایشگاههای علمی ، بهره گیری از امکانات دو دستگاه، تبادل متقابل اطلاعات علمی، فناوری و پژوهشی ، ارائه مشاوره برای فعالیت های دو مجموعه، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، انتشار کتب و مقالات ، بکارگیری دانشجویان در حفاظت از محیط زیست از آن از جمله مفاد این تفاهم نامه برشمرد.
دراین جلسه برخی از مسئولین و اعضای هیات علمی دانشگاه  به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل حوزه محیط زیست و دانشگاه پرداختند.
شایان ذکر است این تفاهم نامه همکاری مشترک در 9 ماده و به مدت 5 سال به امضای مدیرکل حفاظت محیط زیست و رئیس دانشگاه گنبدکاووس رسید.
عكس های مرتبط :

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر