برگزاری دوره آموزشی وبیناری  مدیریت پسماندهای خانگی و حفظ محیط زیست در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان

برگزاری دوره آموزشی وبیناری مدیریت پسماندهای خانگی و حفظ محیط زیست در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان

یک دوره آموزش مدیریت پسماندهای خانگی و حفظ محیط زیست به صورت وبینار در اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان روز چهارشنبه 7  آبان ماه،  دوره آموزشی " مدیریت پسماندهای خانگی و حفظ محیط زیست " با حضور مدرس دوره  در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان به صورت وبینار برگزار شد.
حسین مارزلو مدرس در این دوره  گفت: تولید پسماندهای خانگی با بالا رفتن فرهنگ مردم و افزایش جمعیت کشورها به تبع افزایش می یابد. همچنین بشر بدنبال بدلیل کاهش فضا و کمبود مکان لندفیل بدنبال کاهش پسماند ها و روشهای جایگزین در مدیریت پسماند است تا اثرات آلودگی پسماندهای بر طبیعت کاهش یابد.
مارزلو افزود: در مدیریت پسماندهای ویژه روشهای لندفیل، زباله سوزی، کاهش تولید زباله، کمپوست و بازیافت مواد وجود دارد. بهترین حالیت مدیریت پسماند ها این است که به سمت روشهای بازیافت و استفاده مجدد پیش رویم. بهترین حالت مدیریت نیز اجتناب از تولید پسماند و کاهش زباله در مبدا است.
 مارزلو در ادامه ضمن بیان روشهای مختلف مدیریت پسماندهای خانگی بیان داشت: استان گلستان برخلاف استانهای شمالی دیگر دارای سیستم مدیریت شده و مکانیزه است به گونه ای که تمامی پسماندهای تولید شهرها و روستاهای استان پس از جمع آوری توسط کامیونت ها و انتقال ا«ها به سایت های موقت انتقال به صورت متمرکز در سه نقطه در استان تجمیع و مدیریت و دفن می شوند. در دو مکان سایت پردازش و کارخانه کمپوست مستقر است و ریجکت و مازاد پسماند به سایت دفن انتقال می یابد.
کریم محمدی رییس آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در این باره اظهار داشت : با توجه به گستردگی حوزه مدیریت پسماند مقرر است سلسله دوره های مربوط به مدیریت پسماند در حوزه های پسماندهای خانگی، صنعتی ، پزشکی، ویژهو الکترونیکی و کشاورزی به صورت مرتب و مدون در هفته ها و ماههای آتی برگزار شود.
 
عكس های مرتبط :

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
بيشتر