محیط زیست در آیینه رسانه
1397/9/26 دوشنبه
استاندار گلستان: عده ای چوب لای چرخ توسعه گلستان می گذارند
استاندار گلستان گفت: روند حرکت استان در بخش های زیربنایی و مهم اقتصادی، صنعتی و کشاورزی مطلوب است اما عده ای بی دلیل چوب لای چرخ توسعه منطقه گذاشته و همه اقدامات را بدون دلیل و معیار کارشناسی زیر سوال می برند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمناف هاشمی امروز پنجشنبه در شورای اداری گلستان اظهار داشت: به عنوان نمونه چندی پیش عملیات اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده پس از سال ها آغاز شد اما برخی به جای حمایت از این پروژه تاثیرگذار، حمایت از محیط زیست را بهانه کرده و خواستار تعطیلی آن شدند.
وی بیان کرد: نمونه این مخالفت و ایراد گرفتن های بی پایه در گلستان فراوان است که ادامه آن فایده ای برای توسعه استان نداشته و سرانجام خوشی نخواهد داشت.
استاندار بدون ذکر نام از مخالفان مورد نظرش افزود: برخی بدون اطلاع از اهمیت پروژه ها اقدام به تخریب مدیران کرده و وابستگی آینده گلستان به طرح ها و اهمیت آن را انکار می کنند اما مسوولان باید بی توجه به مسائل حاشیه ای و با هدف جلب رضایتمندی مردم و رسیدن به توسعه پایدار در پی جذب اعتبار و بودجه های ملی برای به سرانجام رساندن اهداف توسعه ای باشند.
استاندار افزود: در یکسال اخیر قدم های بزرگی برای توسعه گلستان برداشته شد و برخی طرح های بزرگ به ثمر نشسته و یا در حال اقدام است که تکمیل و بهره برداری از آن ها سرعت استان در مسیر توسعه را شتابان تر خواهد کرد.
هاشمی به رده بالای گلستان در پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: همراهی و همکاری مدیران استان موجب جذب اعتبارات فراوان و رسیدن گلستان به جایگاه دوم کشور شد که این اتحاد استانی باید به الگوی دیگر بخش ها برای بهره مندی از ظرفیت ها تبدیل شود.
در پایان این جلسه از علی اصغر طهماسبی و محمد حسن پاسوار معاونان سابق سیاسی و اقتصادی استانداری گلستان تقدیر شد.
طهماسبی و پاسوار به دلیل اجرای قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان از سمت‌های خود استعفا دادند.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir