اخبار برگزیده
1397/10/20 پنجشنبه
سومین جلسه شورای راهبردی پارک ملی گلستان برگزار شد
سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان صبح امروز بیستم دی ماه نود و هفت در محل سالن اداره پارک ملی گلستان با حضور اعضای این شورا برگزار شد.

سومین جلسه شورای راهبری پارک ملی گلستان صبح امروز بیستم دی ماه نود و هفت در محل سالن اداره پارک ملی گلستان با حضور اعضای این شورا برگزار شد.
ظهرابی معاون طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و رییس کمیته فنی شورای راهبری پارک ملی گلستان در این جلسه گفت:بر اساس تفاهم‌نامه وزارت ارتباطات، سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استانداری گلستان سنسورهای اعلام حریق برای اولین بار در کشور، درپارک ملی گلستان نصب می‌شود تا به محض ایجاد هرگونه حریق، کارکنان و محیط بانان پارک از وقوع آتش اطلاع یابند. وی در ادامه افزود: مطالعات این طرح بر اساس حریق‌های قبلی و بررسی نقاطی که بیش‌ترین حادثه آتش‌سوزی را داشته‌اند برنامه‌ریزی‌شده است. این طرح با اعتبار
۵/۴ میلیارد تومان اجرا می‌شود.
ظهرابی در ادامه از عملیاتی شدن بی‌سیم‌های دیجیتال با فن آوری روز دنیا در پارک ملی گلستان خبر داد و گفت: مجوزهای لازم را از مراکز ذی‌ربط اخذ نمودیم و به زودی تمامی پاسگاه‌های پارک ملی گلستان از طریق بی‌سیم به هم متصل می‌گردند،این طرح به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده که نقاط کوری در سطح پارک نداشته باشیم.

پارک ملی گلستان نخستین پارک ملی کشور با مساحتی بالغ بر ۹۲ هزارهکتار است که در سال ۱۳۵۴ به عنوان یکی از ذخیره گاههای زیست کره در جهان معرفی گردید. این پارک ۱۳۵۰ گونه‌ی گیاهی و ۳۰۲ گونه‌ی جانوری را در خود جای داده است .

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir