محیط زیست در رسانه ها

برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده «جهان‌نما» محمدرضا کنعانی ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در گرگان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات این خبرگزاری برای بیان مسائل و موضوعات حوزه محیط زیست به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

به گزارش تسنیم از گرگان /مدیرکل محیط زیست گلستان با تأکید بر برخورد و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده جهان‌نما اعلام کرد سطح حفاظتی این منطقه ارتقا پیدا می‌کند.

محمدرضا کنعانی ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری تسنیم در گرگان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات این خبرگزاری برای بیان مسائل و موضوعات حوزه محیط زیست به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

وی درباره وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده جهان‌نما با اشاره به ارتقای سطح حفاظتی این منطقه اظهارداشت: شورای هماهنگی مدیریت منطقه حفاظت شده جهان‌نما تشکیل شده است تا جلوی مدیریت دوگانه برای حفاظت از این منطقه گرفته شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان اینکه در این شورا مدیران برخی شهرستان‌ها، پیشکسوتان محیط زیست و صاحب‌نظران این حوزه عضویت دارند، افزود: موضوعات مربوط به حفاظت از منطقه جهان‌نما با اولویت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در این شورا به صورت هفتگی بررسی می‌شود.

وی با اشاره به حضور هیئت ویژه فراقوه‌ای در استان پس از تأکید دفتر مقام معظم رهبری برای برخورد و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: در همان جلسه قرار شد اقدامات پیشگیرانه‌ای در منطقه جهان‌نما در دستور کار قرار بگیرد.

کنعانی درباره اختلافاتی که محیط زیست و منابع طبیعی درباره حفاظت از منطقه جهان‌نما دارند، اظهارداشت: طبق ماده 16 قانون حفاظت از عرصه‌های ملی، محیط زیست قائم مقام دولت برای حفاظت از عرصه‌های ملی در مناطق حفاظت شده است. همچنین براساس ماده 56 قانون بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع تشخیص اراضی ملی و مستثنیات در این مناطق برعهده منابع طبیعی قرار دارد. یکی از علت‌های ساخت و سازهای غیرمجاز همین گسست‌ها بود که قرار شد این موضوع به زودی در استان رفع شود.

وی ادامه داد: نقشه‌های کاغذی اراضی ملی و مستثنیات در منطقه حفاظت شده جهان‌نما در اختیار محیط زیست قرار گرفت و قرار شد بار دیگر با همکاری منابع طبیعی تغییر و تحول این منطقه را بررسی کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: قرار است تصاویر هوایی این منطقه با استفاده از پهپاد تهیه شود تا بتوانیم برآیند کلی از وضعیت موجود را داشته باشیم.

وی بار دیگر بر ارتقای سطح حفاظتی منطقه جهان‌نما تأکید کرد و گفت: محیط‌‌بانان این منطقه به‌زودی به ردیاب مجهز می‌شوند.

منبع: تسنیم
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر