اسلایدر
.
1400/3/16 یکشنبهwww.doe.ir
اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان:
مدير كل حفاظت محيط زيست گلستان همزمان با فرا رسیدن روز جهاني محیط زیست و آغاز هفته محیط زیست پیام تبریک صادر نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان روز یک شنبه 16 خرداد 1400،  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گلستان به مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست پیام تبریکی صادر نمود. 
دکتر محمد رضا کنعانی در این پیام اظهار داشت: پیشرفت های جامعه بشری در راه صنعتی شدن در سده گذشته  باعث نابودی بسیاری از اکوسیستم ها و منابع طبیعی شده است . عامل اصلی این نابودی ها زیاده خواهی های بشر و غفلت از نعمت های الهی بوده است. نهادهای زیست محیطی در راستای جبران این خسارت ها و جلوگیری از ادامه روند نابودی ها در دنیا بنیان نهاده شدند. سازمان حفاظت محیط زیست ایران نیز با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت تلاشهای ارزشمندی در راه ابقای طبیعت و مبارزه با آلودگی ها و کنترل حیات وحش و نجات زیست بوم های آبی نموده است.
کنعانی افزود: در این مسیر طولانی وپر فراز و نشیب همواره مردم و جوامع محلی به عنوان پشتیبان و حامی محیط زیست در کنار مسئولین این وظیفه مهم و همگانی را به دوش کشیده اند و مسلما دستیابی به محیط پاک و عاری از آلودگی ها و طبیعت زیبا عزم همکانی می طلبد.
کنعانی ادامه داد: سال 1400 همزمان شده است با پنجاهمین سال تاسیس سازمان حفاظت محیط زیست که اساس پنجاهمین اصل قانون اساسی حفاظت از طبیعت را وظیفه همگانی تلقی می نماید. شعار" نیم قرن حفاظت از زیست بوم های ایران، بازنگری، نوسازی ، بازسازی"  شعار محوری هفته محیط زیست با رویکرد حفاظت از زیست بوم ها و اهمیت آنها و با هدف حفظ ایم ذخایر طبیعی  انتخاب و نامگذاری شده است. 
کنعانی اظهار داشت :  اینجانب ضمن تبریک هفته محیط زیست به مردم شریف  استان گلستان به ویژه دوستداران محیط زیست ، از حمایت ها و تلاش های ارزشمند هموطنان عزیز در حفاظت از محیط زیست و توسعه فرهنگ محیط زیست قدردانی نموده و آرزوی توفیق و سربلندی در امر حفاظت از محیط زیست برای نسل های آتی هستم.