.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: 4e15761
 • پارک ملی گلستان نیازمند توجه بیشتر است
  گنبدکاوس - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های مینودشت، گالیکش ، کلاله و مراوه تپه در شرق گلستان گفت: پارک ملی گلستان به دلیل داشتن ظرفیت های بی بدیل خود نیازمند توجه بیشتر است.
 • 1397/9/10 شنبه2018-12-01T21:08:28+03:30.
 • به گزارش خبرنگار ایرنا، شهرام کوسه غراوی عصر چهارشنبه در جمع سرشماران پارک ملی گلستان اظهار داشت: با توجه با ظرفیت های بالا و بی بدیل این پارک ملی که ذخیره گاه زیستکره نیز می باشد، این منطقه نیازمند رسیدگی بیشتر بوده ولی آنگونه که بایدبه آن توجه نشده است.
  وی با اشاره به نقش محیط بانان در حفاظت از عرصه های جنگلی و گونه های جانوری، افزود: محیط بانان جزو اقشار ضعیف و پرکار جامعه هستند که با مورد توجه بیشتری قرار بگیرند.
  نماینده مردم شرق گلستان خاطرنشان کرد: تلاش بسیاری انجام دادیم تا انتقال جاده به بیرون از حنگل گلستان محقق شود ولی تاکنون این موضوع انجام نشده و این امر سبب ایجاد تلفات در گونه های جانوری باارزش و صدمه به محیط زیست در همه زمینه ها شده است.
  وی افزود: ویلاسازی و تصرف در محیط های جنگلی باعث نابودی این میراث شده که باید جلوی آن گرفته شود زیرا وظیفه ماست که این میراث را به دستی به آیندگان منتقل کنیم.
  غراوی افزود: روحیه فعالان محیط زیستی که صادقانه و بدون چشم داشت در حال فعالیت برای حفاظت از محیط زیست هستند باید الگوی مسئولان باشد زیرا نیاز امروز جامعه کسب اعتماد مردم و تزریق روحیه امید به جامعه است.
  به گزارش ایرنا، سرشماری گونه های کمیاب و پستانداران پارک ملی گلستان با حضور 100 فعال محیط زیستی از سراسر کشور در قالب 46 گروه از صبح فردا (پنجشنبه) آغاز می شود.
  پارک ملی گلستان قدیمی‌ ترین پارک ملی ثبت شده در ایران و پناهگاهی کم‌ نظیر برای حیات ‌وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری از جمله نیمی از گونه ‌های پستانداران ایران را در حدود 900 کیلومتر مربع گستره خود جای داده و به همین دلیل به عنوان ذخیره ‌گاه زیست ‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ‌است.
   

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ