.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: e995dce
 • شکارچیان گلستانی برای اخذ پروانه شکارمکلف به حضور در کارگاه آموزشی شدند
  مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان گلستان گفت : شکارچیان متقاضی تحصیل پروانه شکار در این استان مکلف به حضور در کارگاه آموزشی توجیهی شدند.
 • 1397/9/14 چهارشنبه2018-12-05T19:14:57+03:30.
 • شکارچیان گلستانی برای اخذ پروانه شکارمکلف به حضور در کارگاه آموزشی شدند

   مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان گلستان گفت : شکارچیان متقاضی تحصیل پروانه شکار در این استان مکلف به حضور در کارگاه آموزشی توجیهی  شدند.
  به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان گلستان امیر عبدوس اظهار داشت : اقدامات پیشگیرانه در حوزه بروز تخلفات شکار و صید ، یکی از مباحث مغفول  در حوزه مدیریت حیات وحش است. وی ادامه داد : در سال جاری و با تلاش و برنامه ریزی صورت گرفته ، برای نخستین بار  و با استفاده از ظرفیت كانون دوستداران طبيعت و شكار استان گلستان کارگاه آموزشی - توجیهی برای شکارچیان متقاضی تحصیل پروانه شکار طراحی و در تمام شهرستانهاي استان در حال انجام است.

  عبدوس گفت : جامعه شکارچیان همانند سایر  اقشار جامعه به سبب برخی  ویژگی های خاص مانند  بهمراه داشتن سلاح شکاری و شرایط میدانی فعالیت، در معرض خطر تخطی از قانون و ارتکاب اقدامات مجرمانه هستند که از آن جمله می توان به مبادرت به شکار غیرمجاز، عدم رعایت نظامات مربوط به حمل و بکارگیری سلاح و یا حتی بروز رفتارهای مبتنی بر خشونت در برخوردبا محیط بانان  اشاره کرد  و به همین سبب و با توجه به اهمیت موضوع  اقدامات پیشگیرانه در خصوص بروز این موارد در دستور کار قرار گرفت.

  عبدوس ادامه داد :  در این دوره های اموزشی ضمن ارتباط مستقيم و دوستانه و پاسخ به سوالات و شبهات مرتبط با صدور پروانه شکار ، مطالبي از قبيل: آشنايي با قوانين شكار و صيد، شناسایی گونه های مجاز ، انواع محدودیتهای ( زمانی،  مکانی، نوعي و ... ) و نیز ضرورت جدی گرفتن توصیه های بهداشتی در ارتباط با بیماري آنفولانزاي پرندگان؛  در قالب نمایش  اسلاید های آموزشی  و گفتگو های چهره به چهره کارشناسان با شکارچیان ،ارائه و تمامي مطالب در قالب يك بروشور به همراه نقشه مناطق مجاز و ممنوعه شكار به پيوست پروانه شكار تحويل شركت كنندگان در كارگاه آموزشي شده و   آگاهی بخشی به این قشر به نحو مطلوبی انجام ميگیرد.

    مدیر کل حفاظت محیط زیست استان افزود  ، پیشگیری از وقوع شکار غیر مجاز ، جلوگیری از هرگونه  تخطی از ضوابط و آیین نامه های مندرج در پروانه های شکار  و وهمچنین پیشگیری از  بروز هرگونه رفتارهای خشونت آمیز احتمالی از جمله اهداف ملحوظ  شده برای این دوره آموزشی است.وی همچنین به دیگر برنامه  های پیش بینی شده  این اداره کل در فصل مجاز شکار در استان گلستان نیز اشاره کرد  و ادامه داد : برگزاری مسابقه  عکس و فیلم از وحوش و پرندگان استان همراه با اهدای جوایز نفیس ، تعمیر و  بازسازی تابلو های معرف مناطق ممنوعه ؛ تقویت و بروز رسانی ادوات لجستیکی مورد استفاده در گشت های کنترلی, بسیج کلیه پرسنل برای پایش و نظارت مطلوب  از سطح زیستگاه های استان   و  نیز مشارکت  دهی  سمن های حوزه محیط زیست در راستای فعالیت های آموزشی را از جمله این اقدامات خواند.

   به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان گلستان در چند ماه اخیر در سطح استان حوادث  تلخی همچون  شهادت محیط بان باشقره در پارک ملی گلستان ،مجروح شدن قرقبان جنگل کردکوی و حمله به مامور شیلات آشوراده در پهنه آّی دریای خزر رخ داده است که همگی این اتفاقات گواه بر اهمیت  اجرای اقدامات پیشگیرانه. در امور حفاظت و پاسداشت از انفال و مواهب الهی. به سبب جلوگیری از وقوع جرم در استان دارد که امید می رود با اجرای این برنامه شاهد تکرار حوادث تلخ یاد شده نباشیم.

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ