آخرین خبرها
رفع آلودگی
1396/12/5 شنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان : یک واحد صنعتی آلاینده در شهر سرخنکلاته به دوستدار محیط زیست تبدیل شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: یک واحد صنعتی در شهر سرخنکلاته گرگان پس از رفع آلودگی دوستدار محیط زیست شد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ، امیر عبدوس گفت: یک شرکت تولید کننده ایزوگام در حاشیه شهر سرخنکلاته گرگان با رفع آلودگی زیست محیطی به صنعت دوستدار محیط زیست تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: این شرکت که تولید کننده ایزو گام و مستقر در شهرک صنعتی بهاران است چند بار توسط کارشناسان پایش این اداره به دلیل شکواییه های متعدد ساکنین مجاور این شهرک صنعتی مورد بازدید قرار گرفت که آلودگی هوا و بوی نامطبوع توسط کارشناسان این اداره مشاهده و اخطارهای قانونی برای رفع آلودگی صادر شد .

وی گفت : با پیگیری های صورت گرفته توسط این اداره کل و تلاش مدیریت این کارخانه برای رفع نقص و برطرف نمودن آلودگی، این کارخانه به سامانه کنترل آلودگی هوا و بو تجهیز شد.

عبدوس اظهار داشت: این واحد صنعتی به فیلتر غشایی از نوع پلیمری برای حذف ذرات و همچنین افشاننده برای کنترل بو مجهز شد و سه دودکش خط تولید به این فیلتر متصل  و از انتهای پایینی فیلترافشاننده، گازوییل و ازانتهای پایینی فیلتر غشایی، ذرات جمع آوری و استحصال می شود و گازوییل و ذرات هردو مورد استفاده قرار می گیرد و میزان آلودگی این کارخانه به سطح استاندارد رسیده است.

عبدوس تصریح کرد: طبق اصل 50 قانون اساسی در جمهوری‏ اسلامی، حفاظت‏ محیط زیست‏ که‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند، وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ می‏شود و از این‏ رو فعالیت‌های‏ اقتصادی‏ و غیر آن‏ که‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا کند، ممنوع‏ است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با تقدیر از مسؤولان و کارکنان این واحد صنعتی دوستدار محیط زیست در پایان گفت: این واحد صنعتی می تواند به عنوان یک الگو در راستای حفاظت از محیط زیست برای دیگر صنایع مطرح شود.

 
امتیاز دهی