آخرین خبرها
آرم اداره کل
1396/12/3 پنجشنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان: متخلف تجاوز به اراضی تالاب گمیشان به جزای نقدی محکوم شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از محکومیت متخلف تصرف عدوانی و تجاوز به اراضی تالاب گمیشان به پرداخت جزای نقدی، خبرداد.

به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس اظهار کرد: متخلف تخریب و تجاوز به اراضی تالاب و تصرف عدوانی در شهرستان گمیشان به پرداخت نود و نه میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت ، محکوم شد.

وی با بیان اینکه محیط زیست با تخریب گران اراضی ملی و تالاب ها به شدت برخورد می کند، افزود: با شکایت  اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن ، این فرد متخلف به جرم تصرف عدوانی و تجاوز به اراضی تالابی حاصل از پسروی تالاب گمیشان در سال های گذشته به پرداخت این جریمه ، محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از محکومیت این متهم خبرداد و افزود: قاضی دادگاه باتوجه به گزارشات مامورین یگان حفاظت محیط زیست، نیروی انتظامی و سایر مراجع اتهام را وارد دانسته و نسبت به رفع تصرف ، حکم صادر نمود.

امیر عبدوس همچنین با اشاره به اینکه با توجه به ممنوع بودن شکار با متخلفان برخورد قاطع می کند، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در پنج ماه گذشته 147 متخلف را که قوانین محیط زیست را نقض کرده بودند ، دستگیر کرده و با انجام صورتجلسه تخلف ، این متخلفان به مقامات قضایی معرفی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ابراز امیدواری کرد که با تغییر نگرشی که در بین مسئولان نسبت به محیط زیست ایجاد شده است در آینده ی نه چندان دور شاهد برخورد توام با احترام مردم با طبیعت، همچون گذشتگانمان خواهیم بود.

 
امتیاز دهی