.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
آخرین خبرها
عبدوس
1396/9/28 سه‌شنبه مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گلستان:  رییس شورای راهبری پارک ملی گلستان استاندار گلستان است  / شورای راهبری نقش مشورتی در اداره پارک ملی گلستان دارد 

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گلستان گفت: استاندار گلستان ریاست شورای راهبری که نقش مشورتی در اداره پارک ملی گلستان دارد را به عهده گرفته است.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس در نخستین نشست خبری خود را برای پاسخگویی به شایعاتی که در باره پارک ملی گلستان مطرح شده بود، اختصاص داد و درباره شایعاتی که پیرامون واگذاری مدیریت پارک ملی گلستان به استان خراسان شمالی مطرح شده است، اظهارداشت: در چند روز اخیر شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده بود که مدیریت پارک ملی قرار است به استان خراسان شمالی واگذار شود و اینکه ابلاغ رییس پارک ملی از سوی رییس سازمان هم به معنای استقلال این پارک از گلستان است که این شایعه از اساس کذب بود و اصلا قرار نیست این اتفاق بیافتد.
او ادامه داد: تشکیل شورای راهبردی بیشتر نقش مشورتی برای پارک ملی گلستان را دارد و قرار بود تا این شورا در امورات حفاظتی و نظارتی این پارک نقشی نداشته باشد و باید براساس الگویی که توسط سازمان یونسکو برای مدیریت و حفاظت ذخیرگاه های جهان تعیین شده، این شوراها برای مناطق ذخیرگاهی همچون پارک ملی گلستان شکل بگیرد. اما عده‌ای ابراز نگرانی کرده‌اند که اعضای این شورا شکارچیان و بیشتر از خراسان شمالی هستند که در حالی که اینطور نیست و بیش از نصف این اعضا به استان گلستان تعلق دارند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان با تکذیب همه این شایعات گفت: با اینکه همه این مسائل و موارد را تکذیب کرده ایم اما شایعات متوقف نشد. 
عبدوس با بیان اینکه ابلاغ حکم رییس جدید پارک ملی گلستان با هماهنگی قبلی و اطلاع وی بوده است، افزود: انتخاب رییس پارک ملی گلستان با اطلاع و هماهنگی من بود. من این فرد را از گذشته می‌شناسم و سابقه درخشانی در مدیریت چند منطقه حفاظت شده در استان یزد و فارس را دارد.
وی گفت : رییس پارک ملی گلستان باید پرونده‌های قضایی را که در محدوده سیاسی استان های خراسان شمالی و سمنان برای مسائل و مشکلات پارک ملی گلستان تشکیل می شود در محاکم قضایی این استان ها پیگیری کند، برای همین این فرد باید به ‌عنوان نماینده سازمان حفاظت محیط زیست کشور باشد تا بتواند این پیگیری‌ ها را انجام دهند اما در حکم ابلاغی به رییس پارک ملی گلستان این نکته قید شده که این فرد باید تحت نظارت مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان به عنوان قائم مقام رییس سازمان حفاظت محیط زیست در استان گلستان فعالیت کند.
عبدوس درباره ایجاد شورای راهبری پارک ملی گلستان و شایعاتی که در این‌باره وجود دارد، عنوان کرد : هیچ شکارچی عضو این شورا نیست و استاندار گلستان ریاست این شورای را بر عهده دارد که این مسئله، شبهه انتزاع مدیریت یا استقلال  پارک ملی گلستان را برطرف می‌کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان با بیان اینکه مسئولان و مدیرانی از هر 2 استان و نمایندگانی از طوایف و قبایل ساکن در محدوده پارک ملی از هر دو استان قرار است در این شورای راهبری حضور داشته باشند، گفت: استان گلستان نام خودش را از پارک ملی گلستان گرفته و امکان جدایی این پارک ملی از استان وجود ندارد.
 
امتیاز دهی