اخبار
انتقال ورکان
1396/12/2 چهارشنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان: ورکان پلنگ گلستانی به پارک طبیعت باراجین منتقل شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از سلامت ورکان پلنگ نری که در محل اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان نگهداری می شود خبر داد و افزود این پلنگ به دلیل کوچک بودن مکان نگهداری به دهکده طبیعت باراجین در استان قزوین منتقل شد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس گفت: ورکان یکی از توله پلنگ هایی که در مرداد ماه سال 93 توسط فردی ناشناس در مقابل اداره حفاظت محیط زیست کردکوی رها و تا کنون در محل اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان نگهداری می شد با تصمیمات اتخاذ شده در سازمان حفاظت محیط زیست و با حضور کارشناسان دفاتر حیات وحش و مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست و کارشناسان اداره حیات وحش این اداره کل ، به مکانی جدید و وسیع‌تر در محل دهکده طبیعت باراجین استان قزوین منتقل شد .

عبدوس اظهار کرد: پیش از انتقال این پلنگ ، اقدام‌هایی همچون بیومتری و معاینه بالینی تحت نظر دامپزشک برای این پلنگ صورت گرفت.

وی تأکید کرد: این پلنگ با درخواست مدیر مجموعه باراجین استان قزوین و با توجه به امکانات موجود در این مجموعه که پیش از این برای سه قلاده پلنگ دیگر مهیا شده بود، به این مکان جدید انتقال یافت و در مکانی 650 متری نگهداری می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان افزود: متاسفانه خواهر این پلنگ ( هیرکان ماده پلنگ گلستانی ) شهریور ماه سال گذشته در بین اختلاف نظر کارشناسان و با دستور مستقیم ریاست وقت سازمان حفاظت محیط زیست رها شده بود که متاسفانه بعد از گذشت مدتی کوتاه در طبیعت تلف شد و پس از آن تصمیم گرفته شد تا ورکان پلنگ نر به محلی مناسب تر برای نگهداری انتقال یابد که از این بین با تصمیمات اتخاذ شده در سازمان حفاظت محیط زیست ، دهکده طبیعت باراجین استان قزوین برای این انتقال انتخاب شد .

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ