اخبار
آرم اداره کل
1396/11/16 دوشنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان: 50 نفر متخلف شکار و صید در دی ماه سال جاری توسط یگان حفاظت محیط زیست گلستان دستگیر شدند.

امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: 33 فقره تخلف شكار و صيد در دی ماه سال جاری در استان گلستان كشف و 50 نفر متخلفين شکار و صید دستگير شدند.

 به گزارش اداره روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست گلستان، امیر عبدوس اظهار داشت: مامورين يگان هاي حفاظت محيط زيست شهرستان هاي استان گلستان در دی ماه سال جاری، در ماموريت هاي صيانت از انفال موفق شدند 50  نفر شکارچی متخلف را دستگير و به مراجع قضايي تحویل دهند.

عبدوس گفت: از اين متخلفان 24 قبضه سلاح کشف و ضبط شده که 4 قبضه از آنها اسلحه جنگی و قاچاق بوده است.

وی اظهار داشت : از این متخلفان لاشه دو راس قوچ و میش وحشی ، لاشه دو راس گراز ، مقداری گوشت مرال ، مقداری گوشت تشی ، و 30 قطعه پرنده مهاجر از قبیل چنگر ، مرغابی ، قرقاول ، کبک و حواصیل کشف و ضبط شد .

        وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به سردی و برودت هوا ، بارش برف و پوشیده شدن مراتع و جنگل ها با برف در شرایطی که حیات وحش از مناطق حفاظت شده استان در پی غذا و علوفه به سکونتگاه‌های انسانی نزدیک می‌شوند، وظیفه اخلاقی ماست که از این مخلوقات زیبا حمایت و حفاظت کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان ضمن اعلام اینکه هر تخريب و تعارضي در طبيعت و محيط زيست در زندگي انسان اثر گذار خواهد بود و تخريب هر گوشه از آن، كل زنجيره غذايي را مختل خواهد ساخت، از  مردم شريف و فهیم گلستان خواست هرگونه تعارضات و تخلفات محیط زیستي را به شماره تلفن شبانه روزی 1540 یا ٣٢٥٤٥٤٦٣ گزارش نمايند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ