.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
عبدوس
1396/10/9 شنبه مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان دستگیری 97 متخلف زیست محیطی  در 3 ماهه سوم سال 96 / یگان محیط زیست گلستان آماده برخورد با متخلفان زیست محیطی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از دستگیری 97 متخلف زیست محیطی در سه ماهه سوم سال جاری خبر داد و گفت : یگان حفاظت محیط زیست این استان آماده و به صورت شبانه روزی در حال رصد و برخورد با متخلفان زیست محیطی است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ،  امیر عبدوس با اشاره به فصل مهاجرت پرندگان از عرض های شمالی به تالاب ها و سواحل استان گلستان و نیز فصل زنده گیری پرندگان شکاری و تجارت غیر مجاز آنها به کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان با یک برنامه ریزی منسجم با تشدید گشت وکنترل درمناطق مورد نظر و دارای تخلفات زیست محیطی شکار و صید غیرمجاز با پایش منطقه ، به صورت مستمر سعی در حفاظت بیشتر از تنوع گیاهی و جانوری استان دارد.
عبدوس اظهار داشت : درسال جاری یگان حفاظت محیط زیست گلستان و شهرستان های تابعه استان به منظور حفاظت اصولی و پیشگیری از شکار یا زنده گیری غیرمجاز پرندگان شکاری ضمن هماهنگی با ارگان های مرزبانی ، انتظامی ، اطلاعاتی ، قضایی و با همکاری جوامع محلی و دوستداران محیط زیست تمهیدات واقدامات حفاظتی لازم برای مقابله با سوءاستفاده کنندگان وقاچاقچیان پرندگان شکاری که با استفاده از روش های مختلف اقدام به زنده گیری وحمل آنها به استان های جنوبی ویا خروج غیرمجاز آنها به کشورهای حوزه خلیج فارس می کنند بعمل آورده است و متخلفان دستگیر شده برای پیگیری مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می شوند. 
وی گفت: در این راستا در سه ماه سوم سال 96 یگان حفاظت محیط زیست گلستان تعداد 74  مورد تخلف محیط زیستی را شناسایی کردند که در این خصوص 97 نفر شکارچی و صیاد متخلف دستگیر شدند .
وی افزود : از این متخلفین تعداد 53 قطعه پرنده شامل ( قرقاول ، اردک سرسبز،کبوتر صحرایی، کوکر شکم سفید،حواصیل ، کبک و باکلان ) ،  14 راس  پستاندار شکار شده شامل ( مرال ، قوچ اوریال ، خرس و گراز ) ، 7 قطعه پرنده زنده گیری شده کشف و ضبط شد.
عبدوس ضمن اعلام 18 مورد دستگیری شروع به شکار اظهار داشت : در دستگیری این متخلفان زیست محیطی 39 قبضه اسلحه شکاری کشف شد که از این تعداد 11 قبضه قاچاق است .
وی همچنین عنوان داشت : از این متخلفان تعداد 10 دستگاه موتوسیکلت ، 20 رشته دام هوایی صید پرندگان مهاجر و 5 قبضه دوربین چشمی کشف و به عنوان آلات جرم ضبط شده است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان با بیان اینکه برای حفظ حیات وحش و تنوع زیستی نیازمند مشارکت عموم مردم و دوستداران طبیعت هستیم و از دریافت اخبار و اطلاعات  مربوط به متخلفین شکار و صید استقبال می کنیم گفت :  هم استانی های عزیز استان گلستان و علاقه مندان به طبیعت می توانند  با اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان با شماره های 1540 و 32545463  به صورت شبانه روزی ارتباط برقرار کنند و هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص تخلفات یا اتفاقات زیست محیطی را برای پیگیری بیشتر به این شماره ها اعلام نمایند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ