.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
استاندار

استاندار

استاندار
1396/9/23 پنجشنبه استاندار گلستان؛ حفاظت از طبیعت بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست / مدیریت یکپارچه پارک ملی گلستان به استان گلستان تعلق دارد

استاندار گلستان اظهار کرد : پارک ملی گلستان متعلق به استان گلستان است و مدیریت یکپارچه آن همچون گذشته در اختیار این استان خواهد ماند.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ، سید مناف هاشمی در آیین نکوداشت شصت سالگی حفاظت از پارک ملی گلستان یادآور شد: پارک ملی یکی از پناهگاههای منحصر به فرد حیات وحش و ذخیره گاههای زیستکره در ایران و جهان است و شاخص های خاصی برای مدیریت آن وجود دارد که یکی از آنها استقرار مدیر در این پارک ملی است.
او افزود : با تصمیم گیری های کلان در سازمان حفاظت محیط زیست مقرر شده است تا تمامی پارک‌های ملی کشور، هوشمند شود و برای پایلوت هوشمندسازی پارک ملی گلستان در اولویت است تا کوچکترین آتش‌سوزی و یا آسیب های وارده به زیستگاه ها و حیات وحش این پارک ملی ، توسط سیستم هوشمند مشخص شود.
استاندار گلستان با تاکید بر حفاظت از محیط زیست ، اظهار کرد : اعتقاد و باور ما بر این است که باید با همراهی و همکاری مردم طبیعت ، جنگل ها ، محیط زیست و پارک ملی گلستان را حفظ کرد و در اتفاقات اخیر در آتش‌سوزی‌های رخ داده در دوران مدیریت اینجانب , بدون کمک مردم نمی‌توانستیم در مواجه با آتش‌سوزی موفق باشیم. 
وی تصریح کرد : در جنگل و در مقابله با هر اتفاقی که افتاده مردم, دهیاران, شهرداران و سازمان های مردم نهاد  بیشترین کمک را داشتند و اگر مردم نبودند, ما بسیاری از مواهب الهی را از دست می‌دادیم.
دکتر هاشمی عنوان کرد : پارک ملی گلستان, در حوزه محیط زیست و سلامت سرآمد است و بهترین نقطه توریسمی محسوب می‌شود که تلاش داریم مردم در حد مقدورات بتوانند از این طبیعت استفاده کنند.
استاندار گلستان در پایان خاطر نشان کرد: حافظان زیادی در این پارک در این 60 سال ،  تلاش کرده اند و افرادی زیادی در این مسیر به عنوان شهید محیط بان , به شهادت رسیدند که باید این افراد , همیشه مورد توجه قرار گیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ