.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
عبدوس
1396/9/6 دوشنبه ‍ مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان: 23 نفر متخلف  شکار و صیددر آبان ماه سال جاری توسط یگان حفاظت محیط زیست گلستان دستگیر شدند.
امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت 23 فقره تخلف شكار و صيد در آبان ماه سال جاری در استان گلستان كشف و متخلفين دستگير شدند. 
 به گزارش اداره روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست گلستان، امیر عبدوس اظهار داشت: مامورين يگان هاي حفاظت محيط زيست شهرستان هاي استان گلستان در آبان ماه سال جاری، در ماموريت هاي صيانت از انفال موفق شدند 23 نفر شکارچی متخلف را دستگير و به مراجع قضايي تحویل دهند.
عبدوس گفت: از اين متخلفان 14 قبضه سلاح کشف و ضبط شده که 4 قبضه از آنها قاچاق بوده است.
وی اظهار داشت : از این متخلفان تعداد یک دستگاه خودروی سواری ، پنج دستگاه موتوسیکلت ، یک قبضه نیزه شکار پستانداران وحشی ، پنج تله زنده گیری پرندگان ، لاشه دو راس قوچ وحشی ، لاشه یک راس گراز ، مقداری گوشت مرال و 26 قطعه پرنده مهاجر از قبیل چنگر ، مرغابی و آبچلیک کشف و ضبط شد .
عبدوس با اشاره به تشکیلات  ٦٥٠ نفری محیط زیست استان گلستان گفت: در حال حاضر این اداره کل با 250 نفر نیروي انساني در سطح استان مشغول فعالیت است که از اين تعداد ١٥٠ نفر در قالب يگان حفاظت محيط زيست به فعاليتهاي محیط باني ميپردازند. وي با اشاره به اين نكته كه تعداد پرسنل موجود صرفا  35 درصد ظرفیت تشكيلات اداره کل را شامل ميشوند عنوان کرد: ما در حال حاضر با یک سوم نيروي انساني مورد نياز در حال انجام وظیفه ايم و اين نقصان در تضارب با محدوديت شديد منابع مالي خطر آسيب جدي به انفال و زيستگاههاي طبيعي را در پي خواهد داشت، اما آنچه تا كنون موجب حفظ اندك باقيمانده هاي تنوع زيستي استان شده است تلاش مضاعف، تعصب و پشتکار سازماني برخي از همكاران شيفته خدمت است كه به نوبه خود جاي تقدير دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان ضمن اعلام اینکه هر تخريب و تعارضي در طبيعت و محيط زيست در زندگي انسان اثر گذار خواهد بود و تخريب هر گوشه از آن، كل زنجيره غذايي را مختل خواهد ساخت، از  مردم شريف و فهیم گلستان خواست هرگونه تعارضات و تخلفات محیط زیستي را به شماره تلفن شبانه روزی ٣٢٥٤٥٤٦٣ گزارش نمايند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ