.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
کلاس آموزشی پرندگان
1396/9/4 شنبه توسط اداره حفاظت محیط زیست گرگان انجام شد برگزاری کلاس آموزشی پرنده شناسی به مناسبت سوم آذر ماه روز جهانی پرنده نگری

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ، همزمان با فرارسیدن سوم آذر ماه روز جهانی پرنده نگری یک دوره کارگاه آموزشی در با حضور ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دبستان متقین کوی انقلاب شهرستان گرگان برگزار شد.

 در این برنامه آموزشی قنبرعلی تمسکنی رییس اداره حفاظت محیط زیست گرگان گفت: اگر بخواهیم از طبیعت به صورت پایدار استفاده کنیم لازم است شناخت درست کافی از موجودات و اجزای تشکیل دهنده آن داشته باشیم. وی گفت : پرندگان در زمره مهمترین کنترل کننده آفات نباتی و حشرات به شمار می روند و نقش بسیار مهمی در انتشار دانه ها و احیا جنگلها و مراتع دارند.

تمسکنی تصریح کرد: از آنجای که کشور ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و تنوع آب و هوایی سبب تنوع گونه ای و جانوری متنوعی است که به خاطر این تنوع آب وهوایی ، ایران گونه های گیاهی و جانوری زیادی را در خود جای داده است.

 رییس اداره حفاظت از محیط زیست گرگان از دانش آموزان خواست تا از پرندگان و آشیانه آنها مراقبت کنند چرا که آشنا کردن دانش آموزان به پرندگان به حفظ حیات وحش وتنوع زیستی کمک می کند .

در حاشیه این برنامه دانش آموزان ایستگاه نقاشی را با موضوع پرندگان دایرکردند و با کشیدن تصویرهای خلاقانه وکودکانه ، موضوع زندگی  پرندگان را  ترسیم کردند.

 این برنامه با همت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان  گرگان و همکاری اداره آموزش و پرورش گرگان ، اولیا و مربیان دبستان متقین و خانه فرهنگ غدیر در راستای برنامه های آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیستی و با هدف صلح و دوستی با پرندگان برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ