.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
عبدوس
1396/9/3 جمعه ‍ با پایان یافتن حریق در حاشیه پارک ملی گلستان مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از نیروهای حاضر در این اطفای حریق تشکر کرد .مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از نیروهایی که در اطفا حریق پارک ملی گلستان حضور داشتند قدردانی کرد.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان ، امیر عبدوس گفت :حریقی که دو روز گذشته در جنگل های لوه شهرستان گالیکش و قسمت هایی از حاشیه پارک ملی گلستان رخ داده بود با حضور به موقع نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی گلستان ، شهرستان مینودشت و یگان حفاظت اداره کل  ، مهار و اطفا شد و مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و تمامی افراد حاضر در این اطفا حریق تقدیر کرد .
وی با تقدیر از تلاش‎های  تمامی نیروهای حاضر در منطقه و تشکر ویژه از همکاری مردم محلی روستاهای تنگراه ، ترجنلی ، قوش چشمه ، صادق آباد و کندسکوه خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه سرشماری پاییزه حیات وحش در پارک ملی گلستان آغاز شده بود اما به محض اعلام رخ دادن حریق در منطقه حفاظت شده لوه ، نیروهای یگان حفاظت پارک ملی گلستان ، یگان حفاظت اداره کل به سرعت خود را به محل حریق رسانده و با اقدام به موقع در حالی که آتش در حال سرایت به داخل پارک ملی گلستان بود ، با استفاده از تجهیزات انفرادی و خودروی پیشروی آتش نشانی توانستند جلوی ورود حریق به داخل پارک ملی در محل دره شمالی را بگیرند اما در حدود 40 هکتار از عرصه های حاشیه ای پارک ملی گلستان دچار کف سوزی شد و خوشبختانه به درخت ها آسیب چندانی وارد نشد.
عبدوس اظهار کرد : با توجه به اینکه آتش سوزی در حاشیه پارک ملی گلستان در زمان سرشماری پاییزه حیات وحش رخ داد ، اعزام به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گلستان و کارشناسان اداره حیات وحش اداره کل توانست ، خلل ایجاد شده در روند اجرای سرشماری و همچنین کمبود نیروی اجرایی در پارک ملی گلستان را جبران کند و پس از خاتمه آتش سوزی ادامه کار سرشماری پاییزه حیات وحش از سر گرفته شد .
عبدوس تصریح کرد: اگر چه آتش‎سوزی با حضور به موقع نیروها و همچنین برودت هوا و بارش باران مهار و اطفا شده اما برنامه پایش برای جلوگیری از حریق احتمالی در منطقه همچنان ادامه دارد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان با تاکید بر پیشگیری به عنوان بهترین راهکار برای جلوگیری از آتش سوزی‎های احتمالی در عرصه‎های جنگلی پارک ملی گلستان اذعان داشت: تردیدی وجود ندارد که ، پایش عرصه‎های جنگلی به عنوان یک اصل مهم باید مورد توجه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست قرار گیرد. بدین منظور خرید دو دستگاه پهباد برای پایش هوایی پارک ملی گلستان در دستور کار قرار دارد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ