.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار
آتش سوزی پارک ملی
1396/9/1 چهارشنبه  از شب گذشته جنگل های منطقه حفاظت شده لوه گالیکش و قسمت هایی از پارک ملی گلستان دچار آتش سوزی شد


مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از وقوع آتش سوزی در جنگل های منطقه حفاظت شده لوه و تداوم آن خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: این آتش سوزی ها از عصر روز سه شنبه در برخی مناطق جنگلی منطقه حفاظت شده لوه در نزدیکی روستاهای تنگراه ، ترجنلی و در حاشیه پارک ملی گلستان به وقوع پیوسته است.
وی با تشریح تلاش ها برای مهار این آتش سوزی ها ، گفت: آتش سوزی در برخی از نقاط مانند منطقه حفاظت شده لوه مهار شده و تلاش ها برای اطفای کامل حریق ها ادامه دارد.
عبدوس افزود: علاوه بر نیروهای منابع طبیعی، نیروهای مردمی ، اعضای ستاد بحران شهرستان نیروهای آتش نشانی ، بسیج و نیروهای نظامی منطقه در اطفای این حریق ها همکاری دارند.
وی تاکید کرد: به دلیل اینکه این جنگل ها در مجاورت پارک ملی گلستان به عنوان ذخیره گاه زیستکره واقع است گسترش کمی از حریق در دره شمالی پارک ملی گلستان بود که با حضور نیروهای یگان محیط زیست و مردم محلی ، آتش فعلا مهار شده و نیروها در صدد اطفای کامل آن هستند.
عبدوس گفت : وزش باد در این منطقه که در فصل پاییز و روزهای گذشته شدت زیادی شدت زیادی گرفته ، باعث گسترش دامنه آتش سوزی شده است و کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق جنگلی نیز باعث می شود تا اطفای حریق با کندی و با مشکل بیشتری مواجه شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان گفت : ابتدا در تلاشیم تا اطفای کامل در خصوص این حریق صورت پذیرد و پس از آن تیم  کارشناسی علل و میزان مساحت حریق را اعلام خواهد کرد .
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ